iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

4.4 pounds of sugar for $2.35 or 10
pounds of sugar for $4.99

Respuesta :

gre77536
gre77536 gre77536
  • 11-02-2021

4.4 pounds $2.35 = $.53 per pound

10 pound $4.99 = $ .49 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sentences uses the present perfect correctly? Tú has ido al mar en el verano. Tú vas a ir al mar en el verano. Tú ha yendo al mar en el v
Do nicotine patch mess up heart?
Provide a brief description of rachels' example of the eskimos. using this example, illustrate the theories of rachels, hume and mackie – identifying exactly an
which type of telescope has the simplest light path
What animal eats sage brush
The rectangle below has an area of x^2 - 4x - 12square meters and a length of x +2 meters. What expression represents the width of the rectangle? Width = ____ m
A helicopter is hovering over a landing pad 200 feet from where you are standing. The helicopters angle of elevation with the ground is 20 degrees. How far is t
If dehydration is the abnormal depletion of body fluids, then what is the name of the condition that results from an excess of water in your body fluids?
Explsin why water is a better fluid for use in a hot pack than ethly alcohol
{ Look at the first image. } The line of best fit is y = 125.66x - 846.3 Choose the best representation for the slope. A. For each additional year of educatio