iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression: In(e^5x).
WHAT IS THE FULL FORM OF MILLION
WHAT IS THE FULL FORM OF MILLION
Compare and contrast the three classes of levers.
What do all viruses need to reproduce?
What is the difference between evidence and inference?
A sphere is dilated by a scale factor of 1.04 to create a new sphere. How does the volume of the new sphere compare with the volume of the original sphere?
please explain, I don't really get it
Explain the role of energy in changes of state.
During football game, Kevin gained five yards on the first play. Then he lost seven yards on the second play. How many yards does Kevin need on the next play to