homeworkistuff
homeworkistuff homeworkistuff
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show you calculations.

A: 4-pack of paper towels for $7.56

B: 10-pack of paper towels for $18:00

Respuesta :

PatelNeilC PatelNeilC
  • 12-02-2021
The calculator b is the better buy
Answer Link

Otras preguntas

Which statement about this argument is true? Argument: If Sindy leaves on time, she catches the bus. Sindy left on time. She caught the bus. The argument is val
write an equation of the line, in point slope form, that passes through the two given points.
Solve – 7 = √ 2x – 9.
It's important to keep your exercise intensity within your target heart rate range so that _____.
Which figure of speech is used in the bolded lines in the following excerpt from this poem by Langston Hughes? Dreams Hold fast to dreams For if dreams die Lif
Your aunt bought a new car. After three months of car payments she owed a total of $22,275 to the bank for the car loan. After 12 months, she owed $18,900 to th
US Immigration system and why is it broken?
Which method of dealing with scarcity is not based on prices? A.free market B. lottery C. auction D. open bidding
How did native americans influence other parts of the world?
The term a. d. means after death. true or false