melanyyramos
melanyyramos melanyyramos
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cost of meal at Olive Garden: $45.71
Tip: 15%
What is the new cost?
$52.57
$6.86
$38.85
$51.84
Please help I literally suck at math:(!

Respuesta :

absimmons20231
absimmons20231 absimmons20231
  • 12-02-2021

Answer:

$52.57

Step-by-step explanation:

Answer Link
2500213 2500213
  • 12-02-2021

Answer:

$52.57

Step-by-step explanation:

15% of $45.71 is $6.86

45.71+6.86=52.57

Answer Link

Otras preguntas

Determine whether the underlined word is a preposition or an adverb.
why are we unable to hear sound in outer space
Identify the type of sequence. arithmetic sequence geometric sequence neither
how did african gold-salt trade affected african religion?
In what situation would a CT scan be more useful than an X-ray?
How to round 5,000 to the nearest hundred? A.4,090 B.4909 C.4.990 D.5,090
which prefix represents tenths in the metric system?
Three hundred twenty-six thousandths of a pond what is the weight of the bag of fruit,in pounds,written in expanded form?
the expression 0.09x + (x - 30) models the final price of a bicycle with an instant rebate in a state that charges a sales tax. What is the amount of money of t
what is the unit rate $300 for 13 ft2?