jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this? Number 3 please
Name two objects that use electric motors and are commonly found in houses. Plz help!!!!!!!!!!!!!!!!
How many times does the following code execute? int x=0; int y=3; While x<=y x=x+1; endWhileA. 0B. 3C. infiniteD. 4 Program design and development
1 gallon minus 1 quart equals how many pints
Someone might argue against evolution and say that it’s “just a theory”. Why is this not a very good argument?
Todd’s friend Olivia is flying her plane at an elevation of 6.3 km. From the ground, Todd sees the plane moving directly toward him from the west at a 49° angle
Heeleeeelllpppppp mmmmeeeee
After world war ii, how did americans view the role of the united states? many called for the united states to return to a policy of isolationism. many wanted t
When hair samples are taken, they are generally cut off about halfway to the root. false true?
how can we use a standard cube for simulations that involve 2 equal outcomes ?