QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
the unit rate would be $0.37
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-11-2016
The unit rate is 37 cents per popsicle.
Answer Link

Otras preguntas

jowl is a derived unit give reason​
How did the Renaissance impact society socially,politically, and religiously?
what is (2b +12) ÷ 2
one way humans impact the ecosystem and two ways we can reduce our impact.
A recipe for 10 servings of raspberry sorbet calls for 2 cups of water, 1ż cups of granulated sugar, and 4 cups of frozen raspberries, thawed. How many gallons
Please help ill give brainly ❤️
There are 16 girls and 18 boys in a class. The teacher chooses a student's name at random to answer a question. What is the probability that the teacher chooses
Twelve books cost $59.88 and 21 books cost $104.79. Is there is a constant of proportionality between these purchases? Select the correct answer. A. Yes, each b
When can you use argumentative skills in real life?
The author notes that writing skills can be improved when reading. This goes hand-in-hand with the expansion of __________.