8846613384 8846613384
  • 10-03-2021
  • Computers and Technology
contestada

At a grocery store, 4 apples are on sale for $2.20. At that same rate, how much will it cost to purchase 9 apples?

Respuesta :

nabilalmofti nabilalmofti
  • 10-03-2021

Answer:

4.95$

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kangaroo rats are organisms found in the desert. deserts have a hot, dry climate. which three adaptations must kangaroo rats possess to survive in these conditi
Another spring whose constant is 20 N/m is suspended from the same rigid support but parallel to the spring/mass system in Problem 6. A mass of 20 kilograms is
What is a likely result of crossing over during meiosis I? Answer: CORRECT (SELECTED) Production of recombinant gametes, Explanation: During crossing over, homo
What caused Thomas Jefferson to write the Declaration of Independence?
What is meaning of manufacturing based quality Mcq?
What changed with the Bantu education being put in place implemented?
Type the correct answer in each box. Use numbers instead of words. The cost of cereal is proportional to the number of ounces. Cereal costs $2.72 for 16 ounces.
The reaction of 50 mL of acid and 50 mL of base described in Example 5.5 increased the temperature of the solution by 6.9 degrees C. How much would the temperat
What are the elements of culture explain any four elements?
What are some important quotes from the chapters Foreword, Minions and Zombies, One Wish, and The Assist in the story “The Hero Next Door”