Seudónimo Seudónimo
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brain = Dead
Help = Please
Images = Two

Brain Dead Help Please Images Two class=
Brain Dead Help Please Images Two class=

Respuesta :

WitheredLime
WitheredLime WitheredLime
  • 11-03-2021

Answer:

1st. 0.8, 0.6, 20

2nd. 9 meters, 1.25 hours

Step-by-step explanation:

0.96/12=0.8/ounce

1.2/20=0.6/ounce

The 20 ounce is the better option.

d=1/2 x 18=9

22 1/2=18t

43/2=18t

43=36t

43/36=1.25

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-03-2021

Answer:

Face reveal:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Azul bought 10 reams of paper at the store for a total of $84. The tax onthe purchase was $4. What was the cost of each ream of paper?what equation could be use
Solve the equation 4(2x + 1) = 6x − 12. x equals negative thirteen halves x = −8 x = 8 x equals eleven halves
Find the length of X
When calculating sales tax you must?
With greater freedom of the press and openness to outside influences, why do you think the policy of glasnost was followed by the collapse of communist rules
Florence Price facts about her
The perimeter of a rectangle can be found using the equation P = 2L + 2W, where P is the perimeter, L is the length, and W is the width of the rectangle. Can th
How do bones form?rjrhr rhrhe
ab-2=3c solve for b​
Who was the president of the United States in 1957