Seudónimo Seudónimo
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

SOMEONE HELP ME WITH THIS. IF THE ANSWER IS CORRECT I'LL GIVE YOU BRAINLIEST.

SOMEONE HELP ME WITH THIS IF THE ANSWER IS CORRECT ILL GIVE YOU BRAINLIEST class=
SOMEONE HELP ME WITH THIS IF THE ANSWER IS CORRECT ILL GIVE YOU BRAINLIEST class=
SOMEONE HELP ME WITH THIS IF THE ANSWER IS CORRECT ILL GIVE YOU BRAINLIEST class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-03-2021

Answer:

1: 20 ounce carton is a better buy, its 6 cents per ounce, while the 12 ounce is 8 cents per ounce.

2: The ant walked for 405 hours (i think)

Step-by-step explanation:

:l boredom

Answer Link

Otras preguntas

The Midwest is one region of the United States.what characteristics make it a region?
A measure of output per unit of input such as labor is called ______.
You lift a 45-newton bag of mulch 1.2 meters and carry it a distance of 10 meters to the garden. How much  work was done?
factor completely: 6m^2 - mn - 12n^2
how do you find the actual diameter of a star going from arcseconds to kilometers?ex The supergiant star Betelgeuse (in the constellation Orion) has a measured
If tim spends 1/3 each weekday sleeping and about 7/24 each weekday in school what fraction of a weekday does Tim spend either sleeping or in school
Which is farther from the equator 30°N or 30°S
What is 4.27 repeating as a mixed number
The Midwest is one region of the United States.what characteristics make it a region?
The scientific notation of 2500?