smithjl2
smithjl2 smithjl2
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 2.6 L container of juice costs $3.00. How much are you paying for 1 L?

Respuesta :

JourneyM31 JourneyM31
  • 11-03-2021
You are paying approximately 1.15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

which words or phrases from this passage best demonstrates ethos?
Using the cross multiplication method, which of the following is the solution to 1/(x+1) = 17/(x+2)?
The manager of a student bowling team bought 3 shirts and 4 caps for $66. At another time, he bought 7 shirts and 3 caps for $116 at the same unit prices as for
how changes in customers affect retail business industry?​
You mix soda water, fruit punch concentrate, and ginger ale in the ratio of 1 : 2 : 5 to make fruit punch. How many pints of each ingredient should you use to m
PLEASE HELP!!!,,,,,,
What is the most important part of chapter 6 in The Cay?
what is a tropical cyclone ​
Which exponential function is equivalent to the geometric sequence an = 7.5 (3)(n-1);
Which of the following correctly shows a prairie food chain? grass, grasshopper, lizard, hawk hawk, grasshopper, lizard, grass snake, grasshopper, hawk, grass g