jasirmentuh7
jasirmentuh7 jasirmentuh7
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


Which describes the cost to produce one item?
A. Benefit
B. Unit price
C. Fixed cost
D. Unit cost

Respuesta :

jsylvester264
jsylvester264 jsylvester264
  • 12-03-2021
the answer is either B or D
Answer Link
xjeniferrrrrrr xjeniferrrrrrr
  • 12-03-2021
D ! unit cost describes the price of 1 item
Answer Link

Otras preguntas

the chemical substance in food that help maintain our body are known as what
Why are the collective rites of indigenous groups important to their identity? A. They cannot be broken up by external forces. B. They are more effective C. T
t least 150 words, explain how the historical context of the Civil War and its literature can be used to explore universal themes.
A(R+T)=W solve for T
find the slope of a line perpendicular x - y = 16
Please select the word from the list that best fits the definition Los médicos tienen _____ en una clínica donde examinan a los enfermos. a) estomago b) c
solve the system by adding or subtracting: -3x-3y=9 3x+8y=6
PLEASE HELP AND EXPLAIN! Hannah is 2 times her sister’s age. The sum of their ages is no more than 18 years. 1) Write an inequality that can be used to represen
6. The newest blockbuster movie is released on the same day throughout the world. This is an example of a/an _______ strategy. A. global B. transnational C.
The measure of an exterior angle of a triangle is equal to the *blank* of the measures of the two *blank* interior angles. (a). Difference; remote (b). Prod