896308
896308
12-03-2021
Mathematics
contestada
if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost
Respuesta :
27hlj00
27hlj00
12-03-2021
Answer:
$0.75
Step-by-step explanation:
6 divided by 8
Answer Link
hdhshshshshps
hdhshshshshps
12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Given the following perfect square trinomial, fill in the missing term. (Do not type the variable in the blank.) 4x2 + ___x + 49
Felipe can choose 1 snack from a box containing 3 different granola bars, 4 different kinds of fruit, and 2 different kinds of chips. How many ways can Felipe c
Factorise this expression: 7y + 14
Shays’s Rebellion in western Massachusetts showed that the national government needed additional powers to address some urgent issues. Which issues were they? a
A nutritionist notices that a patient’s diet is lacking in sugars. Which organic group is she referring to? a. lipids b. proteins c. nucleic acids d. carbohydra
what does the base word mean in the word unscrewed and why?
the condition of three congruent angles always creates what kind of triangle ?
list arguments for and against a border state's staying in the union in 1861
Estimate by first rounding each number to the nearest integer 4 1/9 + 2 2/13 A: -7 B: -6 C:6 C:7
factor out the coefficient of the variable: 1/2a - 1/2