studentga studentga
  • 12-03-2021
  • Physics
contestada

Please I need an answer

Please I need an answer class=

Respuesta :

lorenzodam706
lorenzodam706 lorenzodam706
  • 12-03-2021
B or c
It’s kinda confusing
Answer Link
shanrich2507 shanrich2507
  • 18-03-2021

Answer:

D

Explanation:

The ballon will repel

Answer Link

Otras preguntas

12 pens cost $6.55 What is the unit cost of each pen? Round. $0.58 $0.52 $0.54 $0.55
If g(x) = 3x - 3, find x if g(x) = 12
What is a niche? (Select all that apply.)A. It is the primary and secondary consumer.B. It is the number of organisms within the ecosystem.C. It is the food an
4. What happens to the total resistance of a parallel circuit when another resistor is added?
Daniel is interested in buying a new iPhone. The cost of the iPhone is $979. He also wants to protect it with an Otterbox Case. The cost of the case is $89.99.
Raymond has $800 in a savings account that earns 10% interest per year.The interest is not compounded. How Much Interest Will He Earn In 1 Year? Use the formula
9 5 4 3 2 7 -8 3 4 8 5 9 9 -О 10 -3 -1 -7 -10 Т. -2 -4 -5 -6 -8 -9 10
How do we know cash facilitates crime ?
Answer the questions below
Two electricians make house call. One charges $75 for a visit plus $50 per hour of work. The other charges $95 per visit plus $40 per hour of work. For how many