keishellwilson7 keishellwilson7
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

250 grams of flour cost $ 17 .00 . how muchnwill 3 bags each holding 1.5kg of flour cost​

Respuesta :

mokoenathabiso586
mokoenathabiso586 mokoenathabiso586
  • 10-05-2021

Answer:

$51.00

Step-by-step explanation:

One bag price multiply it number of price bag wanted $17.00 × 3 =$51.00

Answer Link

Otras preguntas

Please help!! Characteristics of Mesopotamian Civilization: began around ____?
What is the moral of the story The Fisherman and the Genie?
Similarities between Democratic and Communist Governmentspls help
What can you say about the two sides of an isosceles?
How are farmers most affected by pests attracted to Georgia’s climate? soil decay crop failures human illnesses increased droughts
Jenny bought a $50 jacket. If the sales tax rate is 8%, how much tax did she pay?
What is the danger when thawing food at room temperature?
The graph below represents which of the following functions? Will give brainliest
Is anyone able to solve this problem?
Which document is the original source for the categories of information that are eligible for classification?