eva222
eva222 eva222
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel had 36 quarters. If it costs 4 quarters for each coke from a coke machine, how many could she buy?

Respuesta :

OFCOURSEIVEMETJARED
OFCOURSEIVEMETJARED OFCOURSEIVEMETJARED
  • 12-05-2021
Answer:
9 Cans of coke.
Explanation:
36 divided by 4 = 9.
Answer Link

Otras preguntas

a chemical bond between atoms with similar electronegatives a: electromagnetic b: ionic bond c: metallic bond d: covalent bond
red litmus paper explain how it works and how it used​
Read the description of a written text. A letter to the town council proposing a teen community center What is the most likely purpose and audience for this tex
I don’t understand how to do this please someone help ASAP
Describe the seasonal weather changes in Sumer?
um, I don't get it, Helpp???????
Mis abuelos son los padres de mi padre A True B False
PLEASE HELP AND DON"T ANSWER JUST FOR POINTS NEED MAJOR HELP Wildlife conservationists are concerned that the deer population might not be constant across the N
please help ill give you brainliest
solve for x.7 (x - 3) = 4 (x + 5)A. x= 1/11B. x= 1/3C. x= 41/11D. x= 41/3​