jajajajitsm6 jajajajitsm6
  • 12-05-2021
  • Mathematics
contestada

8) What is the unit price? 5 pounds of lawn seed costs $36 *
$9.20 per pound
$7.20 per pound
$7.00 per pound
$5.20 per pound

Respuesta :

kimtamayokk kimtamayokk
  • 12-05-2021
the answer is $7.20 per pound
Answer Link
joeyjr329
joeyjr329 joeyjr329
  • 12-05-2021
$7.20 per pound!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

On a supply and demand graph, the line that indicates price is the
story problems can be solved once they are converted to number sentences or equations. true or false.
Which religious group has resisted Islamic influence and power in India?
Thank you Can someone help me please!!!
shoutout to everyone struggling for credits. yall got this!
Simplify the ratio 16:12
A map has a scale of 1 in:25mi two cities are 175miapart how far apart are they on the map
the battle of was a confederate attempt to disrupt sherman's supply line.
a copper wire ( density = 8.96 g/cm^3 ) has a diameter of 0.25 mm. if a sample of this copper wire has a mass of 22 g, how long is the wire?
when was brad pitt born? user: when was nicolas cage born?