RagA6nnie4Roxander RagA6nnie4Roxander
  • 10-12-2016
  • Mathematics
contestada

A 16 ounce jar of peanut butter costs $1.98. What is the price per ounce, rounded to the nearest hundredths place?

Respuesta :

bhicks1125 bhicks1125
  • 10-12-2016
$1.98 ÷ 16...so the answer is $0.12 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

HELPP MEE PLEASE and if u do I will answer one of urs
Yo que tú, ________ todos los libros de niños de Rigoberta Menchú porque cuentan las leyendas quichés. tendría tenía tenería tendería
find the volume needed to prepare a 0.694 M Pb(NO3)2 solution if you start with 110 g of Pb(NO3)2
y = −(x + 4)2 − 7 vertex
which equation represents a line that passes through (0,-8) and (-5,23)
In circle O, AD and BE are diameters. What is m? 106° 132° 138° 164°
An object has a mass of 10 g and a volume of 5cm3. What is it’s density?
evaluate 4x2 +3 when x=5
expand and simplify (x+8)(x+9)
why should Recess time be extended​