keila2022 keila2022
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of an liquid that costs $3.49 and is 64 fl oz

Respuesta :

ShaveTheWhales
ShaveTheWhales ShaveTheWhales
  • 12-12-2016
The answer is $0.05 per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What times what equals 84
An organization that employs people is called what ?
what is the ratio os 42 and 53
Shang Dynasty craftsmen were known for their _____. bronze works silk jade and stone works all of the above
Determine whether the sentence below begins with an adjective, adverb, infinitive, or prepositional phrase. Wearily, the soldiers marched forward in the snow. P
Which one of the following choices is a good substitute for cookies as a fast snack? A. Baked potato with salsa B. Low-fat potato chips C. Graham crackers with
A hurricane’s energy comes from A. condensation of large amounts of water vapor. B. lightning striking as the storm forms. C. the movement of continental trop
_______ is the science of observing and describing organisms in their environment paired with experimental science. A. Natural history B. Environmental science
write the steps for how to use a number line to multiply a 2-digit number by 20. give an example
_______________ are long, detailed statements of the party's beliefs and goals that are written at the national conventions. A. Party platforms B. Legislative