lindsayb7217 lindsayb7217
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

It says "A group buys 5 tickets and 4 popcorns and spends $82"

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2016
idk because u dont say how much each think cost.
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLZ It costs $3.55 to make a sandwich at the local deli shop. To make a profit, the deli sells it at a price that is 160% of the cost. The sandwich sells f
when were the crusades fought?
What is the difference between the smallest six digit whole number and the greatest 4 digit whole number
a situation that can be modeled with the ratio 4:1
how many tens are in 500,000?
Why is the bond angle in a water molecule less than the bond angle of methane?
8×(14+7)=______+(8×7) complete the equation, and tell which property you used
You open a link in a new tab by holding the control buttin?
What phase change is a type of. Physical change, chemical change, nuclear change, covalent change
suppose uv represents the pencil that you are using to do your homework and plane p represents the paper