Seudónimo Seudónimo
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

$3 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

curlyfriesforever
curlyfriesforever curlyfriesforever
  • 12-12-2016
Answer: 50¢ a bagel.

Answer Link

Otras preguntas

The profit a store makes on rope can be found by subtracting the amount it charges when selling the rope and the price they pay to buy the rope. How much profit
Which ordered pair? (Picture Included)
Which will most likely cause an increase in the frequency of genetic mutations in humans?.
Name the bond which joins two sachharide molecules
what is absolute zero on the celsius temperature scale?
(1)/(x)+(1)/(2x+1) = (1)/(3.5) SOLVE WITH STEPS PLS I NEED IT QUICK
1. Why is Central Asia often referred to as Turkestan? What does the suffix "stan” indicate? 2. Which country in Central Asia has a forward capital and why? 3.
Read the poem. Law of the Jungle by Rudyard Kipling Now this is the Law of the Jungle—as old and as true as the sky; And the Wolf that shall keep it may prosper
Question 7 of 10 How was the Agricultural Adjustment Act meant to help farmers? A. By raising crop prices B. By helping them sell their land C. By making smalle
What is the area of the combined rectangle