001414301 001414301
  • 10-08-2021
  • Mathematics
contestada

A jar of honey is $2.40. How much do 4 jars of honey cost

Respuesta :

buddhahavefun0
buddhahavefun0 buddhahavefun0
  • 10-08-2021

Answer:

It would cost you 9.6 dollar .

I hope it is helpful mark me as brainlest and follow me for more good answer plz♥️♥️

Answer Link
DarkGamingYT
DarkGamingYT DarkGamingYT
  • 10-08-2021
$2.40 x 4: $9.60

Proof:
Ver imagen DarkGamingYT
Answer Link

Otras preguntas

7 to 10Round the decimal to the nearest hundredth, then make that a percent
short repeated melodic phrases frequently used during the swing era are called
Which sentence describes what it means for ideas to have cohesion? O They are related and stick together. O They are from sources that are up to date. O They ma
Question in the picture
He _____ to music at the moment. * 1 คะแนน listening listens listen is listening​
How are the 18th and 21th Amendments to Constitution alike? and How are they different? don't give me the link, your answer will be delete and warning
Solve the system by substitution 8x + y = 4 -2x - 8 =y (answer as an ordered pair)
Fill in the blank f(x)=2x+1, then f(___)=13
Why did the United Nations rename the ‘Middle East’? What name did it give the region?
Write an algebraic expression that models the word phrase. the sum of the product of a number x and 6, and 2 Choose the correct answer below. O A. 12 + x OB. 6x