avrienelms8
avrienelms8 avrienelms8
  • 11-09-2021
  • Mathematics
contestada

grapes are on sale for $2.36 per pound​

grapes are on sale for 236 per pound class=

Respuesta :

Emorix
Emorix Emorix
  • 11-09-2021
2.36 * 0.75 = $1.77
2.36 * 1.25 = $2.95
2.36 * 2 = $4.72
2.36 * 2.5 = $5.90

Hope this helped!!:))
(Brainliest?)
Answer Link

Otras preguntas

U.N. and American forces finally stopped the initial North Korean advance during the Korean War near the city of
Robert collected 330 aluminum cans. If 100 aluminum cans weigh 4 pounds, and the recycling center is paying 25 cents a pound, how much will Robert be paid for h
which term refers to the exact given location on a globe
What is the supreme law of the land? A. each state's constitution B. each state's Bill of Rights C. the Virginia Declaration of Rights D. the U.S. Constitution
Soil conservation involves protecting _______ and preventing _______. a. soil quality; erosion b. topsoil; pollution c. soil layers; erosion d. soil layers;
What pulled the Greek city-states apart?
Explain how a mutation in an individual's DNA occurs and describe the effect it may have the individuals traits?
Jason and Kyle both choose a number from 1 to 10 at random. What is the probability that both numbers are odd?
Which of the following p21 of an argumentative essay belongs in the introduction? reason evidence counterclaim thesis
In Grendel, what poetic device is used in the phrase "stand stock-still" ?