staceyvideogames staceyvideogames
  • 10-10-2021
  • Mathematics
contestada

Each unit costs 14p.

how many do 942 units cost?

the answer is not 13,188 because it says it's wrong for me.

Respuesta :

saffill
saffill saffill
  • 10-10-2021

Answer:

67.28

Step-by-step explanation:

uh I'm kinda unsure but I think you could try isolating the variable? so you could try 942 ÷ 14 = 67.28? just a guess, tell me if it works out!

Answer Link

Otras preguntas

Was the Netherlands occupied in World War I?
The nth term of a sequence is given by 3n2. What is the position of the term in the sequence that is the first one with a value greater than 1000
Can anyone help me quick with this?
Which claim best summarizes the author's proposal in sending garbage into space? Choice A) Very little research has been done on the idea of sending garbage int
When you're involved in a head-on collision with another car, the force of impact will involve:
Factor the polynomial.
Number the steps for balancing equations: Use coefficients to increase the atoms on each side. Check to make sure you have the same number of each type o
math question - 3 x -2 > 10
Help me with this question please!!!
Help me with this!!! Who really killed Sidney Cromwell? 'Dear Diary' from Wattpad(app name) I really can't read till the end to know cuz I'm really in hurry and