dallascoats70 dallascoats70
  • 11-10-2021
  • Mathematics
contestada

Dante it by 15 pounds of metal for $36 which purchase would have the same cost per pound is Dante purchase

Respuesta :

ashfordiesha ashfordiesha
  • 11-10-2021
36 dollars worth of metal
Answer Link

Otras preguntas

What more did you learn about mccandless's relationship with his father? do you think his anger is justified? why or why not?
Characteristics of an in-text citation
what are positive shapes the shapes of artist's canvasesthe main shape in a paintingthe automatic shapes created for backgrounds
Which organelle does cellular repiration tak place
What is the eighth term in the arithmetic sequence defined by the explicit formula an=2n+7? Enter your answer in the box.
four facts about Daniel Inouye
Celebrity A has 400 followers on social media and is gaining 75 followers each day. Celebrity B has 1000 followers on social media but is losing 25 followers a
What made it difficult for Mexican Americans to win court cases against Anglo Americans who laid claim to their land? The burden of proof was put on Mexican
75.9 divided by 22 with remainders
In his essay civil disobedience henry David thoreau wrote that government is best which governs least which answer best shows how this motto reflects transcenda