highflylex4836 highflylex4836
  • 13-10-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $4.32. If Colton spent $5.40 on oranges, how many did he but

Respuesta :

Queen307
Queen307 Queen307
  • 13-10-2021

is the 8 oranges 4.32 a piece?

Answer Link

Otras preguntas

what developments in the 1920s reflected the clash between traditional and new values?
what region in the U.S. is known for its dense population?
Which situation could represent the number sentence 24÷6? A) Justin had 24 pieces of candy and he gave one to each of his 6 friends. B) Justin had 24 pieces
What is a good reason to purchase life insurance? a.) to pay for schooling costs b.) to provide for loved ones in the event of death c.) to provide for loved on
which sentence has an infinitive phrase that functions are subjects
what region in the U.S. is known for its dense population?
silk cloth costs $17.50 per square meter. how much will 7.6 square meters of canvas cost?
Can someone help me with both these problems?? Thx!
Combining like terms x=12
simplify (4a^2b)(-2a^3b4c^2)