swagboyf510
swagboyf510 swagboyf510
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada

7. Milk chocolates cost $12.80 per pound. How much does 1 3/4 pounds
cost?

Respuesta :

expert27
expert27 expert27
  • 10-11-2021

Answer:

$22.4

Step-by-step explanation:

The cost of milk chocolate per pound = $12.80

= 7/4 x 12.80

= 7 x 3.2

= $22.4

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

3h-9n-8 use h=6 and N=-2
American Goverment 20 points 1. What does the phrase jus sanguinis refer to? (1 point) citizenship by birth on U.S. soil citizenship by serving in the armed for
the human genome includes all the DNA found in all of our chromosomes. Rank these parts of the human genome form highest percentage of our total DNA to lowest p
In 1773 was lorraine france under the control of france or germany?
who was the first European to reach north america since the viking expiditions?A.Henry HudsonB.John CabotC.Ponce de LeonD.Christoper ColumbusPLEASE AWNSER URGEN
The fundamental difference between covalent bonds and ionic bonds is that in covalent bonds __________ whereas in ionic bonds __________.
The gross profit must cover these types of​ costs: ​(complete all answer​ boxes.)
Is a pond organism multicellular or unicellular
In what ways did european immigrants transfer familiar patterns and institutions to their colonies in the Americas
who was Thomas Jefferson and what was his contribution toward the development of the united states government