sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

goldbergs27
goldbergs27 goldbergs27
  • 12-11-2021

Answer:

$1.50 per jar

Step-by-step explanation:

4.50 / 3 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Given the trinomial, what is the value of the coefficient B in the factored form? 2x2 + 4xy − 48y2 = 2(x + By)(x − 4y) −12 12 −6 6
Help somebody please
Brainliest and like your answer and 23 POINTS!!That's your lucky day!!How do I write a good research report essay in a computer?​
The pH of a solution is 2.60. What is the [H3O+] for the solution?
Five times the sum of a number and 4 is 9
Answer I’m on a time limit
what is - 8/41 as a repeating decimal?
x is directly proportional to y and inversely proportional to z. if x= 1/2 when y = 3/4 and z=2/3, find x when y= 7/8 and z = 7/9
Please help form sentences using these verbs. 1. Usted / ponerse la chaqueta nueva 2. Vanesa y tú / cepillarse muy rápido los dientes 3. Silvia / ponerse
list 3 effectiveness of Faith Based Organisations