sskamara12 sskamara12
  • 10-11-2021
  • Mathematics
contestada


Senna was having a party for 15 friends. She bought 3 jars of
pickles for $4.50. What is the cost per jar?

Respuesta :

abdulhalimalt
abdulhalimalt abdulhalimalt
  • 10-11-2021

Answer:

it is 1.5

Step-by-step explanation:

if u do 4.50÷3 you will get 1.5 so the cost per jar is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

State whether either extreme in the data set is an outlier. A. The upper extreme is an outlier. B. Neither extreme is an outlier. C. Both extremes are outl
s b 4 38 5 48 6 58 7 68 Sam’s favorite number is equal to 2 less than 10 times Ben’s favorite number. The table shows how the favorite number of Sam, s,
I need help on numbers #8-13
what percent is 15 of 75
Para que empleaban la "cobija"?
Compare circulatory systems of the earthworm, frog, and squid. Include major organs and vessels, blood transfer process, how the systems are similar, and how th
What is the best way to cure a cold? I just put a random subject because I don't know what subject it is.
WILL HIGHER RANK/REWARD
How is the Japanese soldier depicted in this poster?
Which statement best explains the role context plays in better understanding this excerpt? Quindlen uses the context of American diversity to help readers reth