flipflopchick02
flipflopchick02 flipflopchick02
  • 11-11-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 24 oz box of cereal price to $3.84​

Respuesta :

mrmadzunkov mrmadzunkov
  • 15-11-2021

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

divide the weight by price

Answer Link

Otras preguntas

Find tan–11.4826 to the nearest degree.
Find the exact circumference of a circle with the given radius. 36 inches C =
please help me with this also
Urgent!!!!!!!!!!!What is the degree of this polynomial? 2x2y – 4x5y7 + 14xy + 3
Which number is equivalent to the expression shown below? -2 1/4 - (-8 3/8) F. -10 5/8. G. -10 1/3. H. 6 1/8. I. 6 1/2
What was happening to the New Deal programs when Roosevelt came into office for his second term? a. the programs were being taken to the Supreme Court c. the pr
Which side lengths can represent the sides of a triangle? A)3, 5, 6 B)2, 3, 5 C)1, 2, 3 D)2, 5, 8
which of the following statements correctly describes Hitler's final solution
24x4y 3x-4y-1 Which of the following is the simplest form of the expression above? 8 8x-16y-1 8x-1y-1 8x8y2
___________ elements are naturally unstable as they break down over time to more stable forms.