as1kopo6pelovito as1kopo6pelovito
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Daniel paid $5.00 for 5 organic peaches

Respuesta :

LegitGurl LegitGurl
  • 11-01-2017
Each organic peach costs $1.00
Answer Link
Jessica489 Jessica489
  • 11-01-2017
Each peach would cost one dollar
Answer Link

Otras preguntas

Music influences and impacts the world that we live in. How is music used in different parts of the world and in different areas of life (movies, religion, etc.
40,000 is 10 times as much as
what is the input energy for a microwave? what is the output energy?
which equation represents a vertical line ? y = -x y = 12 x = y x = 12
Given f(x)=2x^2+8 and g(x)=5x-6, find each function. (f+g)(x) (f*g)(x)
What is 67.943 written in expanded form?
how to do y=mx+b for the problem 4x-11y=-6
in which system does one company control the businesses that make up all phases of a products development
Which statement best summarizes the purpose of repetition in poetry? ~Poets repeat words and phrases to create a more regular rhythm. ~Poets repeat words and p
18x+20+x=5+10x-3 I am not sure how to solve it I need help