halanaTHEfallen
halanaTHEfallen halanaTHEfallen
  • 11-01-2017
  • Mathematics
contestada

Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

KenzieSixx
KenzieSixx KenzieSixx
  • 11-01-2017
1.49x=3.59 12 ounces
Answer Link
naquinfreeman09
naquinfreeman09 naquinfreeman09
  • 01-11-2021

Answer:

I believe the answer is A

Step-by-step explanation:

Other branlys and also the lesson

Answer Link

Otras preguntas

According to tom regan, what is fundamentally wrong with the treatment of animals in our current system?
All computers preform disk utilization the same software. true or false
For what value of x is the following quadrilateral a parallelogram?
starting in the economic boom after world war ii, advertising?
Read the excerpt from President Eisenhower’s State of the Union address on February 2, 1953. A cardinal ideal in this heritage we cherish is the equality of ri
Which of the following tasks is least effective at preventing a computer virus A. Anti-virus's software up to date B. Anti-virus
According to the video, how was the Banking Act of 1933 a reaction to the Great Depression?
Rick is a nurse. Which field of science is nursing most closely related to
Customers can pick their own apples at wells orchards . They pay $6 to enter the orchard and $2 per pound for the apples they pick. Write an equation to model t
Because some of americas values, laws, employment policies, and culture are slanted against parents and their children, some scholars have warned that our socie