Macaroniandcheeseyum
Macaroniandcheeseyum Macaroniandcheeseyum
  • 10-12-2021
  • Mathematics
contestada

Carpeting costs $7.99 a yard. If Jan buys 12.4 yards, how much will it cost her?

(Hint: Round it to two decimal places)

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 10-12-2021

Multiply cost per yard by total yards:

7.99 x 12.4 = 99.08

Answer: $99.08

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank in the timeline: _____, was followed by job specialization, then by social stratification, and finally by chiefdoms
Which sentence contains both an adverb and a conjunction? A. Lawson crept silently up the stairs, but couldn't still his heartbeat. B. Don't imagine you can't d
Factor completely: 3x2 + 2x - 1 Answer (3x + 1)(x + 1) (3x + 1)(x - 1) (3x - 1)(x + 1) (3x - 1)(x - 1)
The leader finally ____________________ and agreed to the terms of the treaty. capitulated enumerated suffraged avariced
rapt A. enthralled B. daring C. bored D. calm
Cuneiform writing originated with the Sumerians about 5,300 years ago. The adoption of cuneiform writing by the Babylonians, Assyrians, and Hittites is an examp
which of the following would be the most reliable source to consult when creating a safe strength training routine? A. an article published by a physical thera
Which conjunction best fixes the run-on sentence? Wayne had climbed the tree, __________ he couldn't get down. A. or B. so C. for D. but
How would i simplify 21/56.
destitute A. deprived B. stubborn C. unruly D. wealthy