s192253 s192253
  • 12-12-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

Respuesta :

6338081
6338081 6338081
  • 12-12-2021

Answer:

10 cents per apple

Step-by-step explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

Answer Link

Otras preguntas

Which estimate at a 95% confidence level most likely comes from a small sample? O A. 82% (16%) B. 93% (18%) O C. 87% (+24%) O D. 78% (+4%) SUBMIT
Cmon guys i been waiting for a while for someone to answer this PLEASE HELP NOW!!!
10.5 mm 7 mm 7 mm find the volume of the prism
_______ are drugs that elevate mood, increase energy and alertness, and give a feeling of euphoria in users.
The graph represents the distance, in kilometers, that a car traveled. How far had the car traveled in 3/4 of an hour?
question 3 and 4 please!
which is greater than 4? a. 5 b. -5 c. -15
Which term is defined by strength and speed?1. flexibility2. power3. endurance4. agility
In the first equation in the system of equations, y represents the money collected from selling sweatshirts. in the second equation, y represents the money spen
help please (4th or 5th-grade math)