Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

cheese costs 4.50 per pound. how much does 3 pounds of cheese cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-01-2017
3 lbs at 4.50 per lb = (4.50 * 3) = 13.50 <==
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

13.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is in the passive voice? a. I carefully took the jar of tomato sauce off the top shelf. b. The walls of my bedroom had been painted bright pink.
What is 6/7 divided by 3/8? Work
The Turnpike was called “America’s First Superhighway” and was based off of the Autobahn. a. True b. False
How many cups are in 8 gallons?
What is the most reliable way to get the opinions of experts on any writing topic? A. Contact them on the Internet. B. Call them to set up interviews. C. Wri
Write each fraction as a percent. 1. 3/10 2. 7/20 3. 8/25
How many chambers does the heart contain? A. 3 B. 4 C. 5 D. 6
Nonnative speakers make errors by not specifying the time of the action (tense). a. True b. False
Uing logarithms, solve the qution x^3=7 fo x to the narest hundredth.
Typography is _________________