lonny21
lonny21 lonny21
  • 13-01-2017
  • Mathematics
contestada

the cost of nails varies directly with the number of pounds bought. If 4 pounds of nails cost $11.60, what is the cost of 3.5 pounds

Respuesta :

rickyo05
rickyo05 rickyo05
  • 13-01-2017
The answer should be 10.15$
Answer Link
Akumaya
Akumaya Akumaya
  • 07-11-2020

Answer:

$10.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is chemistry important
Rights of American citizens -voting in elections -the ability to leave and return to the country -protection of the American government while abroad -protect
How fo I convert a fraction to a %
Does cancer cause baldness???
What did the public want from Hoover and why wouldn’t he do it?
How many countries have an average reading time of more than 10 hours per week
A baseball league consists of two four-team divisions. Each team plays every other team in its division N games. Each team plays every team in the other divisio
apex if you put down 15% on a $9000 car and pay monthly payments of $189.40 for 48 months what is the total price of the car
If A squared + B squared = C squared, then what would C squared be?
Explain fetal development from conception through pregnancy or birth