noneofyabeeswax3
noneofyabeeswax3 noneofyabeeswax3
  • 11-01-2022
  • Mathematics
contestada

hector purchased a 20-ounce bottle of mustard for $2:80 what is the cost of the mustard per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-01-2022

Answer:

0.14 per ounce of mustard

Step-by-step explanation:

To find the price per ounce we will have to divide 2.80 with 20. The answer is 0.14. So, that is your answer!

Thank You! Please mark me brainliest so that I get encouraged to make more great answers like this one!

Answer Link

Otras preguntas

Should performance enhancing drugs (such as steroids) be accepted in sports "ppt"
And the lord said he who's without sin cast the first stone
How long does it take mail to get from georgia to north carolina?
What are the chance for a 17 year old boy with a fracture tibia to get surgery?
What happens to the sleep cycle stages when we don't get enough sleep?
GIVING MORE THAN 5 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..... Might be given BRAINLIEST IF ANSWERD GOOD!!!!!
how do you solve this1/2(4x-10)+5=x-11
Assume that a woman could be an "on-demand" ovulator like a rabbit, in which copulation stimulates the hypothalamus and causes lh release and an oocyte was ovul
La cultura del autocuidado para que le sirve al trabajador?
Driving from reno nv how far do we gotta drive yo see big redwood trees