madisonj52 madisonj52
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

what is $16 divided by 4 pounds and $1 divided by 4 ounces

Respuesta :

jellopuffs
jellopuffs jellopuffs
  • 12-01-2022

Answer:

8.81849049 U.S. dollars / kg

Answer Link
GoldenSloth24
GoldenSloth24 GoldenSloth24
  • 12-01-2022

Answer:

4.25 in total

Step-by-step explanation:

separate it is 4 and 0.25

Answer Link

Otras preguntas

The regular price of a shirt is $24. The sale price is $18. The sale price is what percent of the regular price?
How are codons and anticodons alike?
WHAT IS A GOOD PERSONIFICATION POEM ABOUT THE FIRST DAY OF SCHOOL!!!!!
0.285 to the nearest tenth
Find the greatest common factor (gcf) of 15 and 35
What does ¿Cuál es la fecha de hoy? mean and how would you answer?
two numbers rational. between 0.3 and 0.4 express one as a decimal and fraction. explain why these numbers are rational
The regular price of a shirt is $24. The sale price is $18. The sale price is what percent of the regular price?
What is the acceleration of a 6.4 kilogram bowling ball if a force of 12 N is applied to it?
. Humans who live in ________ are at risk for getting malaria. a. Alaska b. Norway c. Florida d. Mexico