ranboo143
ranboo143 ranboo143
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

steve bought 47 pounds of peanuts that cost $0.89 per pound how much did he pay

Respuesta :

laleydesales
laleydesales laleydesales
  • 13-01-2022

Answer:

$41.83

Step-by-step explanation:

I believe its 0.89 multiplied by 47 that results to 41.83.

Please correct me if I'm wrong hehe.

Answer Link

Otras preguntas

When children adapt their current understandings to incorporate their new experience, this is known as:?
What were the four underlying causes of world war i? describe how each cause led to unrest in europe and the middle east?
COLTS is to TETHERS as CHILDREN is to ____? A. Friends B. Toys C. Rules D. Snacks E. Baby teeth
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEE @Louli Just give the answer!!
In photosynthesis, the carbon in co2 is being _____ to form glucose.
Help me please I don’t understand
A machine can produce 6 yards of fabric in 2 minutes.how much fabric can the machine produce in 1 hour
"jackson was mortally wounded by one of his own soldiers at the __________."
In the last few years, discoveries of ____________ differences among bacterial cells caused scientists to divide the monera into two distinct groups, the eubac
In the Election of 1800, the vote in the Electoral College ended in a tie between Thomas Jefferson and Aaron Burr, the republican candidates for president and v