Seudónimo Seudónimo
  • 13-01-2022
  • Mathematics
contestada

A bag of eight oranges costs
$1.28. How much does each
· orange cost?

Respuesta :

bunnyb0n3z bunnyb0n3z
  • 13-01-2022
The answer is 16 cents i believe
Answer Link

Otras preguntas

Which is generated by movements of tectonic plates? a. seismic waves b. ocean currents c. volcanoes d. earth's magnetic field
4 hundredths equal how many thousandths
what is the solution to the porpotion 4/12=10/x A. 4.8 B. 3.3 C. 30 D. 3
You need 2 eggs for a muffin recipe that makes 12 muffins. If you want to make 36 muffins, what should you do?
Two or more computers connected together is referred to as a(n) A. software program. B. CPU. C. network. D. hard drive.
A circuit component with a high resistance will have a low electric current. a. True b. False
There are references to slavery in the United States Constitution. a. True b. False
how many equivalent fractions are equivalent to 4/5?
What is a device commonly used to detect the presence of a static electric charge compass voltmeter electrophoresis or galvanometer
Is 2/8 greater than 7/8