sarahsophia09x sarahsophia09x
  • 12-03-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per student?
12 students ate 4.5 pizzas

Respuesta :

mdarhamakhtar12345
mdarhamakhtar12345 mdarhamakhtar12345
  • 12-03-2022

Answer:

5,200rs

Step-by-step explanation:

Answer Link
bdilsai06
bdilsai06 bdilsai06
  • 12-03-2022

Answer:

0.37

Step-by-step explanation:

please mark me as brainlest

Answer Link

Otras preguntas

I give Pirrip as my father's family name, on the authority of his tombstone and my sister - mrs. Joe Gargery, who married the blacksmith. Which word should be c
You own a coffee shop where a cup of coffee costs $2.10. Your cost on the cup of coffee is $0.30. Calculate the margin per cup of coffee.
1A. Nan and Soto are designing a coffee table using four inch tiles Nan uses 30 tiles and soto uses half as many how many total tiles did they use 1B. If the
in a survey of a town 56% of residents own a car, 21% of residesnts own a truck
Lisa created the table below to show how different students get to school
Read the excerpt from It's Our World, Too!: Young People Who Are Making a Difference. Neto decided to ask Andy Percifield for help. Percifield was the student
The triadic division of the planet since world war ii places the emphasis on _____ in europe.
what argument is the speaker supporting by saying ' look at my arm'?
Fundamentalist religious social movements that stress conversion are _____
¿Qué es la artesanía? a. Crafts c. Dancing b. Dancing d. Poetry