jpeters3542 jpeters3542
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Susan went to a store and bought 3 items. each item cost the same. she spent 12 . how much did each item cost?

Respuesta :

Magicaluni Magicaluni
  • 13-04-2022

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

12 divided by 3 is 4

Answer Link

Otras preguntas

The underlined words are an example of ?
If g(x) = x^2 + 4x - 7 , find g(-6)
Need help will give you the brainliest
When we do not get what we want, we tend to______and_______
Someone plz help me giving brainliest
Who was known for creating statues of animals? A. Fremiet B. Houdon C. Barye If you're not sure please dont awnser.
Explain why -11 is less than -7, but | -11 | is greater than | -7 |.
Q 13.34: Water needs in space flights are easily met through recycling waste water. А True B False
when you go to click on to skip the answer button the screen half way fix it please
Are polar molecules attracted to one another? Are nonpolar molecules attracted to another? Which attraction do you think is stronger?​