jlene56 jlene56
  • 11-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 5 ounces of chicken cost $28.25. How much is one ounce

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 11-05-2022

Answer:

$5.65

Step-by-step explanation:

Divide 28.25 by 5 to get the price of one ounce.

Hope this helps! ;-)

Answer Link

Otras preguntas

What is one central idea in Martin Luther King Jr's "I Have A Dream" speech?
NO LINKS PLEASE!! EXAMPLE OF A TITLE FOR A POETRY COLLECTION (Poetry collection is a Series of at least 3 poems of relatively the same theme) Give me at least
How did the people overthrow the government in the cuban revolution
How do you write 0.277777777777...... as a fraction?
1. construct a stem-and-leaf plot of the data 45, 50, 54, 56, 57, 57, 64,65,66,71, 75, 76,83,83,83, 84,84,85,86,86,86,89,89,89,91,96,99
pls help - taking quiz greater than, less than, or equal to
pls answer very quick
What is the range of the function f(x) = 4x + 9, given the domain D={-4,-2.0.2}?
How do you write 3 5 / 12 as a decimal
Explorers had to be careful not to journey into Texas, because the French would attack them. True False