lilbopeep111 lilbopeep111
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

A carton of half & half costs $.98 for 4 cups. What is the cost per cup?

Respuesta :

evanvessels
evanvessels evanvessels
  • 12-05-2022

Answer:

$00.245

Step-by-step explanation:

.98/4=00.245

please mark brainliest

Answer Link

Otras preguntas

⚠️Pangea was the last supercontinent on the Earth. However, by the late Triassic period it had begun to separate. By the Jurassic, Pangea had split into the nor
Which is an example of sarcasm? A. lan's message stressed that it was important for the party to remain secret, but he accidentally emailed the message to the e
Read the following selection from the section "Another Threat To Sea Otters." It reveals how this view of the food chain, from the top to the bottom. provides u
PLEASE HELP ASAP AGAIN (fever 1793 book)
What is the value of x?
Giving brainlist to whoever answers
What are the solutions to the quadratic equation x2 + 6x – 6 = 0? A -5.12,-0.87 B. -4.73,-1.27 -13.61, 7.61 D -10.75, 4.75 E -6.87, 0.87
Trevor deposits $1500 in a simple interest account that pays 4.3% annually. After 15 years, how much total money would be in the account?
1) Complete the input-ouput table for the linear equation y = 4x + 2.
How is Crohn's disease treated?