faheyhaley1 faheyhaley1
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Pepsi products were five 12-packs for 14.75; how much do the haves to lower their price per 12-pack box to be equal to Coke"s sale per box explain all you calculation

Respuesta :

TonyTCool
TonyTCool TonyTCool
  • 10-02-2017
Sorry if this is late put each 12 pack cost $2.95. :)
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP PLEASE!!! The second side of a triangular deck is 5 feet longer than the shortest side. The third side of the deck is 5 feet shorter than twice the le
simplified ratio of 250 to 100
What is the missing proof ?
Janelle earned 90% on a test and got 63 points. How many total points were possible on the test? Draw a diagram to organize your information before solving t
Please help need the answer quickly will give brainliest
look at the second pic not first pic plz help
18.07 to the nearest whole number
Mr.Frame bought a tennis racquet stringing machine for $480. He uses it to sting racquets for local players. On average, he spends $8 per racquet on string. He
If you are good at english Can you HELP ?
In a right triangle ΔABC, the length of leg AC = 5 ft and the hypotenuse AB = 13 ft. Find the length of the angle bisector of angle ∠A.