midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

transform the formula for the area of a triangle to solve for the height, h
The digit in the tens place of a two digit number is three times that in the units place. If the digits are reversed the new number will be 36 less than the ori
What is SADD? How has the organization changed since its founding?
A company used about 7.4 × 105 sheets of paper in a month. Of the paper used during the month, the accounting department used about 8.9 × 103 of the sheets. Abo
Solve 2p^4+6p^3-8p^2-4p
Which number is a multiple of 6? A 65 B 70 C 79 D 96 How do I find out?
solve for x 6(x+5)-3(x-2)=12x+18
A soccer is having a car wash. The team spent $55 on supplies. They earned $275, including tips. The team profit is the amount the team made after paying for su
A 25.0 kg child on a swing kicks upward on the downswing thus changing the distance from the pivot point to her centre of gravity from 2.40 m to 2.28 m. What i
A soccer is having a car wash. The team spent $55 on supplies. They earned $275, including tips. The team profit is the amount the team made after paying for su