Yummy7
Yummy7
10-03-2017
Mathematics
contestada
I need help on 15 please
Respuesta :
Аноним
Аноним
10-03-2017
The ratio 12:20 because you need it to be equal to 3:5. 3 times 4 which makes 12 so you need to multiply 5 with 4 too
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
A teacher plans to buy air fresheners that cost $3.50 each. If the teacher can spend no more than $10 on the air fresheners and has a $3 discount coupon, which
i need to find the area .
whats 200+300= plz get it right
A massive block is being pulled along a horizontal frictionless surface by a constant horizontal force. The block must be __________. View Available Hint(s) A m
PLZ HELPPP 8th grade. there's a attachment. the choices are, Which piece of information does not represent the same information as the other three parts? word p
How are sheep important to the history of New Mexico?
Persistence is an important component of motivation. A. True B. False
21(2−x)+12x=44 what the answer
David purchased 1.5 pounds of apples that cost 3.60 per pound. If he gave the cashier a twenty dollar bill, how much change would he receive?
find the equation of the lines through the origin and at right angle to lines x^2-5xy+4y^2