Soniaarriaza37
Soniaarriaza37 Soniaarriaza37
  • 11-04-2017
  • Mathematics
contestada

You can buy 18 ounces of shampoo for $3.99 or 24 ounces for $5.09. Which is better to buy

Respuesta :

shannonrene5
shannonrene5 shannonrene5
  • 11-04-2017
3.99 for 18

cuz 3.99/18=0.22

so one bottle costs 21 cents
the other option costs 25 cents reach
Answer Link

Otras preguntas

what is 7/5 as a decimal number
3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
according to hamilton what are implied powers?A.powers not expressly forbidden in the constitutionB.powers that were forbidden in the constitutionC.powers that
What is the historical significance of a republic
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
What are 3 physical properties of aluminum foil
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1