Seudónimo Seudónimo
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

please help me please please

please help me please please class=

Respuesta :

ramose4367
ramose4367 ramose4367
  • 12-04-2017
The price of one towel is $4.95

39.60 ÷ 8 = 4.95

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Please help find the measure of the arc!!
I dont know what one it is
One way in which health is assessed is through evaluation of a child‘s A. Screening tests B. Ancestral history C. Race and ethnicity D. Food preferences
Driving excessively fast or slow, showing off while driving, or driving aggressively might indicate a driver ___________________. Is taking more risks, not man
If f(x)=3x+2 and g(x)=x^2+1, which value is equivalent to (f°g)(x)
There are 1500 bees in a colony. Each month, the number of bees decreases by 12%. There are 800 flowering plants in a garden. Each month, 25 flowering plants ar
Which procedure involves the surgical removal of an entire breast and many of the surrounding tissue?
I saw clearly the doom which had been prepared for me, and congratulated myself upon the timely accident by which I had escaped. Another step before my fall, an
A legal alien has all of the same rights as a citizen in the United States. Please select the best answer from the choices provided T F
A motorboat is approaching a sailboat head-on. What should the motorboat do?