heatherhayworth heatherhayworth
  • 12-03-2015
  • Mathematics
contestada

Rachel can buy 18 eggs for $1.49 or 12 eggs for $1.09. Which is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2015
  1.09/12=0.091  18 eggs is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

To produce sound, an object must be ____. Multiple choice question. A) moving B) heated C) in a gas D) vibrating
Dilate the rectangle below by a scale factor of 2. If the current side lengths are 15 and 8, what are the side lengths on the new dilated rectangle? In your ans
Sam decides to remove his oversized hooded jacket before he works near the pto driveline is it safe or unsafe
How did the British control India?
Over the next few years, many organization will be collecting vast amounts of data on their employees ranging from engagement to
i’ll give brainliest!!! question in the picture
HELP NOW PLEASEEE FOR BRAINLEST
During his career, Michael Jordan scored an average of 31 points per game. ESTIMATE the number of points you would expect Michael Jordan to score in 5 games.
A little girl has a male dog and a female cat in her house at the same time. The dog and cat are the same size, and they are friendly with each other. Why don't
5(x+6) in standard form