Seudónimo Seudónimo
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

three times the cost is $24

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight 
Answer Link
FLORC
FLORC FLORC
  • 12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link

Otras preguntas

Why did the Swanns sue the Charlotte-Mecklenburg Board of Education? They did not want their children to be forced to attend an integrated school. They wanted
Frontier settlers did very little to help each other. True False
If atoms of a halogen nonmetal (Group 17) gains one electron, the atoms the have __.
Would the merchant traveling to Crete be in the same country or continent as Egypt?
I need help with this fast! And if possible, can somone show me how to use the words "Meilleur vs. Mieux"? these are French questions! ----------------- Fill in
Which number is divisible by 6 A 102 B 611 C 613 D 614
Figure ABCD is a parallelogram with point C (−4, 1). Figure ABCD is rotated 90° clockwise to form figure A′B′C′D′. What coordinate would be the output for point
The technique of __________ includes identifying and tracking potential supporters so that campaign strategists can design specific political messages tailored
A horseback riding trail is 1 mi 40.8 ft long. How long is the trail in yards, feet, and inches?
Which of the following would be reasonable estimate for speed of light?